menu Pokaż opcje

Lista liczników

W zakładce “Twoje liczniki” pojawia się lista liczników jakie do tej pory stworzyłeś w aplikacji. Lista ta przedstawiona jest w formie nazw jakie nadałeś każdemu z liczników. Po najechaniu myszką na element, nazwę konkretnego licznika pojawia się proste i łatwe w obsłudze menu. Jeśli posiadasz już większą ilość liczników i chcesz szybko dotrzeć do jednego z nich skorzystaj z wyszukiwarki liczników. W polu “Szukaj licznik” wpisz nazwę poszukiwanego licznika i gotowe 🙂

 

Aby dodać całkiem nowy licznik wystarczy, że klikniesz w przycisk “Dodaj nowy licznik”. Natomiast jeśli chcesz edytować stworzony już wcześniej licznik masz dwie możliwości.

Jedna pozwala na całkowite edytowanie krok po kroku wszystkich parametrów licznika łącznie z nazwą, rodzajem, czy tym co ma się dziać gdy skończy się odliczanie. Aby przejść do tej formy edycji wystarczy kliknąć w nazwę licznika.

Druga opcja pojawia się po najechaniu myszką na pole z nazwą. Dodatkowe menu pozwala na szybką edycję  tylko kilku interesujących nas elementów. Możesz łatwo zmienić ustawienia licznika, czyli to po jakim parametrze ma sprawdzać użytkowników klikając w przycisk “ustawienia” lub szybko zedytować wygląd licznika klikając w “wygląd”.

Stworzony już wcześniej licznik możesz też szybko wkleić na Swoją stronę pobierając tylko kod licznika. Wystarczy, że klikniesz w dodatkowy przycisk “pobierz kod” i w szybki sposób omijając cały proces edycji przejdziesz do kodu jaki musisz wkleić na stronę.

Wybierając z menu opcje “Podgląd” możesz zobaczyć jak prezentuje się stworzony wcześniej przez Ciebie licznik.

Dostępna opcja “klonuj licznik” jest bardzo przydatna dla osób, które tworzą wiele liczników o tym samym wyglądzie lub podobnym zachowaniu. Licznik który skopiujesz będzie w 100% taki sam jak ten klonowany, dosłownie wszystkie Twoje ustawienia zostaną skopiowane. Zmianie ulegnie tylko nieznacznie nazwa licznika na taką samą z dopiskiem “Kopia”. Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba sklonowany licznik możesz również edytować tak samo jak wszystkie pozostałe liczniki. Opcja ta ma tylko ułatwić Ci pracę i  przyspieszyć tworzenie nowego licznika jeśli ten ma być bardzo podobny do już istniejącego.

Dzięki zakładce lista liczników możesz podejrzeć użytkowników którzy wchodzili na Twoją stronę. Po rozwinięciu menu pojawi się opcja “Lista użytkowników” kliknij w nią i gotowe. O tym co  możesz się dowiedzieć z listy użytkowników dowiesz się w osobnym artykule.

Jeśli z jakiś powodów chcesz usunąć licznik opcja ta pojawia się po rozwinięciu menu.

Co istotne każdy w swoim abonamencie ma określoną liczbę użytkowników, którzy w danym miesiącu wejdą na stronę z licznikiem. Jeżeli w tym danym miesiącu osiągniesz limit leadów np. przy najmniejszym abonamencie 1000 z 1000 to licznik po prostu przestanie działać. Dlatego też tak ważne jest abyś miał to pod kontrolą.

Z tą właśnie myślą został stworzony specjalny pasek pod napisem Twoje liczniki pokazujący ilość użytkowników w ostatnich 31 dniach. Dzięki niemu będziesz mógł na bieżąco monitorować ilu unikalnych użytkowników odwiedziło Twoją stronę i czy czasami już nie kończy Ci się ich ilość w Twoim planie taryfowym.

Co zrobić gdy liczba użytkowników osiągnęła już limit a Ty wciąż chcesz utrzymać promocję? Jak zapobiec wyłączeniu się licznika?

Po pierwsze fakt iż zbyt szybko zapełniła Ci się liczba leadów oznacza, że masz za mały plan taryfowy. Zapewne wybierając go nie spodziewałeś się aż tak dużego ruchu. Pamiętaj abyś w kolejnym miesiącu opłacając abonament zmienił plan na większy i wtedy pozbędziesz się kłopotu.

Po drugie aby na szybko uratować sytuację możesz wejść w zakładkę “Lista użytkowników” przy konkretnym liczniku i i tam w prosty sposób usunąć kilka unikalnych leadów z listy. Zanim to zrobisz zastanów się, których użytkowników usunąć i z którego licznika. Być może masz w aplikacji stworzonych kilka liczników, które są już nieaktualne np. promocja z ich wykorzystaniem obowiązywała tylko na początku miesiąca, a teraz są chwilowo bezużyteczne. Jeśli masz takie liczniki to w pierwszej kolejności usuwaj użytkowników z tego licznika. 🙂

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem