menu Pokaż opcje

Pixel konwersji – co to jest?

Pixel konwersji pozwala Ci mierzyć konwersję Twoich ofert, kampanii. Na liście liczników będziesz mieć podgląd konwersji. Również po wejściu na listę zapisanych użytkowników danego licznika, zobaczysz, który z nich konwertował.

Pixel konwersji, to dosłownie pixel, gdyż jest to “niewidzialny” obrazek o rozmiarze 1×1 px. Na beTimes możesz pobrać kod takiego pixela i wkleić w odpowiednie miejsce.

Co pokazują te dane?

Po wejściu w listę użytkowników, możesz zobaczyć szczegółowe dane.

W jaki sposób mogę mierzyć konwersję na swoich ofertach?

Opcja ta dostępna jest na beTimes.pl tylko w 2 i 3 pakiecie abonamentu. Dla użytkowników z najtańszym pakietem niestety nie działa i ikonka konwerski cały czas będzie pokazywała 0%.

Jeśli masz odpowiedni pakiet abonamentowy to wystarczy, że wkleisz dodatkowy kod Pixel Konwersji na stronie. Kod do pobrania dostępny jest w podobnie jak kod licznika:

  • na liście liczników

  • w ostatnim etapie tworzenia licznika.

Gdzie wkleić kod pixela?

W miejscu, gdzie znajdzie się użytkownik/klient, po dokonaniu zakupu.

Najlepszym miejscem do tego będzie strona podziękowania, po złożeniu zamówienia, albo email wysyłany po złożeniu zamówienia.

UWAGA! Jeśli chcesz umieścić kod w mailu, pamiętaj, że tutaj musi odbywać się identyfikacja po parametrze email.

Jak to działa technicznie?

Kod z licznikiem, który wklejasz na swoją ofertę, rozpoznaje każdego użytkownika i zapisuje go. Możesz zobaczyć listę użytkowników dla każdego licznika.

Dodatkowy kod – pixel konwersji, wklejony w miejscu, które klient zobaczy po dokonaniu zakupu mierzy konwersję, czyli technicznie rozpoznaje tego samego użytkownika i zaznacza, że dokonał zakupu 🙂

System porównuje użytkowników i jeśli ten sam użytkownik był na stronie ofertowej z licznikiem i ten sam użytkownik był też na stronie podziękowania z kodem Pixel Konwersji tzn., że kupił- konwertował 🙂

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem